info@aktob.org.tr
Haberler / Duyurular
RUSYA FEDERASYONU`NDA BEKLENTİMİZ YÜKSEK


MITT Moskova Fuarı Sezona İlişkin Beklentileri Yükseltti

 

14-16 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleşen MITT moskova Turizm Fuarı'nda Türkiye geniş bir katılımla yer aldı. ITB Berlin'de yükselen tansiyon Rusya Federasyonu'nda fuar ve satışlara ilişkin alınan veriler umutları yeşertti.

 

Fuar kapsamında çalışmalarda bulunan AKTOB Başkanı Erkan YAĞCI fuar ve pazara ilişkin değerlendirmelerde bulundu;

 

"Rusya Federasyonu Türkiye ve özellikle Antalya için büyük önem taşıyan 2. büyük kaynak pazarımız. Rusya Federasyonu gibi ekonomi ve nüfus bakımından büyük bir ülkenin geçtiğimiz yıla kadar en fazla tercih ettiği seyahat noktası idik. Yaşanan talihsiz gelişmelerle büyük oranda kayıp yaşadığımız bu pazar, olumlu gelişmlerin ardından yeniden ilk tercih olacağımıza yönelik sinyaller verdi.

 

2017 yılında ciddi bir büyüme beklemekteyiz. Zira erken rezervasyon oranları geçmiş yıllara oranla önemli artışlar kaydediyoruz.  Coğrafi yakınlık nedeni ile bizleri arka bahçesi olarak gören Rus misafirlerimizin özlemlerini bu fuarda daha iyi gördük. Antalya'da tatil yapmayı heyecanla beklediklerini biliyoruz.  Tüm gelişmeler ışığında 2017 yılının  Rusya Federasyonu için büyüme yılı olacağını söyleyebiliriz." dedi.

Diğer Haberler